Plooty Anna Gałczyniak „Sztuka przytulnego wnętrza”

Plooty (dawniej Ploty w lakierkach) to marka dodatków do wnętrz tworzonych zawsze ręcznie na drutach lub szydełkiem.

To propozycja dla osób, które lubią tzw. domy z duszą, lubią czuć się w nich otulone, bezpieczne i spokojne, którym nie jest obojętny los świata, dla których obce jest dokonywanie zakupów pod wpływem impulsu i gromadzenie dużych ilości bibelotów, kochają swój usystematyzowany, lecz nie pozbawiony radości i ciekawości świat. Wszystkie moje produkty cechuje przydatność, ponieważ równolegle do funkcji ozdobnej i sprawiającej przyjemność, wszystkie mają swoje zastosowanie w życiu domowym.

Moje Plooty ułatwiają codzienność, porządkują dom, chronią meble, zasłaniają mało atrakcyjne przedmioty, zastępują je, sprawiają, że człowiek po przekroczeniu progu mieszkania wchodzi w stan relaksu, odprężenia i ulgi.

W moim asortymencie znajdują się i drobiazgi, jak skarpety na nogi mebli, robione
na wymiar, a przez to zawsze pasujące i chroniące podłogę lepiej niż filcowe podkładki, i duże przedmioty, jak kosze, poduszki, dywany, czy koce. Do ich wytworzenia w przeważającej części wykorzystuję sznur bawełniany pochodzący z recyklingu od polskich producentów, często wykorzystuję też surowce wtórne.

Nazywam się Anna Gałczyniak. Z wykształcenia jestem mgr inż. budownictwa
i przez wiele lat pracowałam na etacie w różnych firmach związanych z moim wykształceniem, jednak w miarę upływu czasu wraz ze zdobywanym doświadczeniem uświadomiłam sobie, że coraz bardziej cenię sobie spokojne
i na swoich zasadach życie, dlatego powoli rozkręcałam swoją pasję, jaką jest tworzenie przedmiotów dzierganych. Dziś łączę moje zamiłowanie do architektury i wnętrz z pracą na szydełku i drutach.


Sztuka przytulnego wnętrza to spokojna, przyjemna atmosfera, pozbawiona pędu za uciekającym czasem, to oaza ciszy, natura i miejsce, które przytula człowieka.